Ubezpieczenie z posagiem dla dziecka

Jako że jestem tatą, dzisiaj bardzo ważny wpis dla rodziców i przyszłych rodziców – jak ubezpieczyć swoje dziecko? Jak zapewnić mu dobrą przyszłość? Odpowiedzią na te pytania jest ubezpieczenie na życie z posagiem. Sami ubezpieczyliśmy tak już dawno naszą córkę – odkładane przez nas pieniądze właśnie pracują na jej samodzielne życie 🙂

Ubezpieczenie posagowe ma funkcję polisy ochronnej i oszczędnościowej. Chroni rodziców i dziecko przed finansowymi następstwami nieszczęśliwych wypadków i buduje kapitał na przyszłość. Najlepiej takie ubezpieczenie wykupić jak najwcześniej – niektóre agencje ubezpieczają już kilkumiesięczne dzieciaki 🙂 Nie mówię, że od razu po powrocie z porodówki musicie się zainteresować taką polisą, ponieważ sam wiem, że wtedy inne sprawy są ważniejsze, ale im wcześniej, tym większy kapitał jesteście w stanie zgromadzić dla dziecka nawet niewielkim kosztem miesięcznie, który nie będzie obciążał nadmiernie domowego budżetu. Nie mówcie mi, że odkładanie pieniędzy w skarpetę jest wygodniejsze…bo nie jest. W każdej chwili możesz sobie z niej wziąć “pożyczkę” lub przestać odkładać kasę. Poza tym w skarpecie pieniądze leżą bezczynnie i nie powiększają kapitału w ten sposób, jak pieniądze zgromadzone na koncie.

Rodzice ustalają, kiedy dziecko ma dostać pieniądze: jednorazowo po ukończeniu pełnoletności, czy może kilka lat później w systemie ratalnym? Musicie przemyśleć, czy wypłacone pieniądze mają być np. dodatkiem do kwoty, za którą kupi się mieszkanie, czy lepsza będzie comiesięczna rata jako utrzymanie na studiach w innym mieście.

Agencje ubezpieczeniowe oferują różne opcje. Można ustalić, że:

  • w wypadku wcześniejszej śmierci rodziców dziecko będzie otrzymywało rentę z ubezpieczenia,
  • w wypadku inwalidztwa rodziców, którzy nie będą w stanie pracować i opłacać składek, mogą one zostać zawieszone tymczasowo lub być opłacane przez pewien czas przez ubezpieczyciela,
  • jeśli dziecko zostanie poszkodowane w wypadku i zostanie inwalidą, ubezpieczyciel będzie wypłacał mu rentę.

W OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, są zapisy, kiedy renta zostanie wypłacona dziecku – po śmierci pierwszego rodzica, drugiego lub obu. Ubezpieczenia posagowe są dostępne w różnych wariantach, więc dla każdego znajdzie się coś dogodnego.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s