Dlaczego warto biegać?

Jak pisałem w pierwszym poście, biegam codziennie, czasami z żoną, czasami ze znajomym lub po prostu ze słuchawkami i muzyką w uszach – tak najłatwiej utrzymać rytm 🙂 Bieganie jest jednym z najprostszych sposobów na utrzymanie dobrej kondycji. Dlatego w dzisiejszym poście zachęcam Was do joggingu.

1. Poprawia się wydolność układu krążeniowo-oddechowego. Dlatego sportowcy mają obniżone tętno do nawet 60 uderzeń na minutę. Wtedy również lepiej pracuje nasz mózg, do który jest lepiej utleniony. Podczas biegania obniżamy poziom złego cholesterolu we krwi, spalamy tkankę tłuszczową, wyrabiamy sobie kondycję.

2. Bieganie działa jak antydepresant. Kiedy jesteśmy zdenerwowani, dobrze jest wyjść pobiegać. Zła energia i nieprzyjemne wspomnienia z całego dnia gdzieś się ulotnią. Ogólnie uprawianie sportu jest jak zastrzyk endorfin – pozbywamy się uczucia spięcia, poirytowania, wyładowujemy się przez wysiłek fizyczni, po czym czujemy się zmęczeni, ale w o wiele lepszym humorze.

3. Bieganie to sposób na spędzenie wolnego czasu. Regularne bieganie może sprawić, że będziemy w stanie wziąć udział w maratonie – są organizowane np. maratony charytatywne. Jednocześnie możemy pracować nad swoją kondycją i bezinteresownie komuś pomóc. Myślę, że to ciekawa opcja, jeśli możemy w takim wydarzeniu uczestniczyć z grupą znajomych lub rodziną.

4. Jogging nie jest drogim sportem. Bo zastanówmy się – czego właściwie potrzebujesz, aby wyjść pobiegać? Wygodnych ubrań, adidasów i np. mp3 do słuchania muzyki. Z czasem, kiedy biega się długo i regularnie, przydadzą się lepsze buty do biegania – z dobrą podeszwą, która amortyzuje staw skokowy przed uderzeniami.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s