Jak oszczędzać przez Internet?

Ostatnio pisałem o tym, jak można poprawić kondycję domowych finansów, dzisiaj rozwinę ten temat od innej strony – dowiecie się, jak można oszczędzać przez Internet 🙂 Pewnie znacie przynajmniej część z tych sposobów, ale nie zaszkodzi ich przypomnieć – może ktoś odkryje dla siebie jakąś nową stronę? Żeby nazbierać oszczędności na wymarzoną rzecz, nie trzeba zaciskać pasa na maksa i odmawiać sobie wszystkich przyjemności. Można zjeść ciastko i mieć ciastko – kupować nadal to, co zwykle, ale po prostu taniej i na tym oszczędzać.

Zanim kupisz cokolwiek w sklepie stacjonarnym – książkę, płytę z muzyką, żelazko, czajnik, sprzęt elektroniczny – sprawdź najpierw cenę w Internecie lub spisz sobie nr produktu, markę, model i wtedy poszukaj cen w sieci. Możesz to sprawdzić np. na internetowych aukcjach, w grupach na Facebooku, jeśli chodzi o rzeczy takie jak książki, ubrania, filmy, itp., możesz też skorzystać z popularnych porównywarek cen, które wyświetlą Ci listę sklepów, gdzie możesz też kupić daną rzecz – i przy tym tanio. Jeśli chcesz sobie kupić np. buty w dobrym sklepie, możesz tam pójść i je przymierzyć, a następnie zamówić je ze strony internetowej – zwykle wtedy produkt jest tańszy niż ten kupowany w sklepie. Nawet jeśli zamówisz do z dostawą do punktu odbioru, i tak zapłacisz mniej.

Moja żona codziennie sprawdza w sieci kody rabatowe, różne bony, groupony, itd. Ostatnio mi się chwaliła, że za zabieg kosmetyczny zapłaciła dzięki temu o 30 zł mniej w renomowanym salonie. Ja się na tym nie znam, ale skoro małżonka była taka zadowolona, to wspominam 🙂 Nie musiała sobie tego odmawiać, skoro zapłaciła 50% normalnej ceny. Zwykle jest tak, że na stronie z kodami otrzymujesz właśnie kod do wpisania na danej stronie lub od razu przekierowuje Cię do promocji, jeśli chodzi o kupony – kupuje się go przez Internet i udaje się w dane miejsce, gdzie nie trzeba już za nic płacić, wystarczy tylko go okazać.

O sprawdzaniu gazetek z aktualnymi promocjami na stronach marketów chyba nie muszę się rozpisywać? 🙂 Można z ciekawości też sobie sprawdzić opcję dostawy do domu, dzięki czemu oszczędzasz na paliwie lub komunikacji miejskiej. Wygodnie robisz sobie listę zakupów na stronie – nie musisz się denerwować, jeśli czegoś długo nie potrafisz znaleźć w markecie lub nagle okazało się, że towaru na półkach zabrakło. Tylko żeby się nie zasiedzieć – później idź pobiegać. Siedzący tryb życia jest niezdrowy 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s