Jak oszczędzić na cenie ubezpieczenia?

Ostatnio proponowałem Wam korzystne użytkowanie porównywarek online, które pomagają w wyborze niedrogiego i dobrego ubezpieczenia na życie. Dzisiaj dowiecie się, jak oszczędzić na cenie ubezpieczenia – nie przepłacić i być dobrze chronionym. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia? Co zrobić, aby obniżyć jego koszt?

Kalkulator ubezpieczenia, dostępny np. na stronie kalkulatorubezpieczenienazycie.pl, przesyła dane użytkownika do agentów, którzy mają wyjść ku niemu z korzystną ofertą. Wtedy osoba, która chce się ubezpieczyć, musi zadecydować też o kilku kwestiach, mających wpływ na cenę ubezpieczenia. Co do nich należy?

  • Czas trwania ubezpieczenia. Z reguły ubezpieczenia terminowe są tańsze, ponieważ podczas ich trwania dla ubezpieczyciela istnieje mniejsze ryzyko w związku tym, że osoba ubezpieczona może nagle umrzeć. Takie ryzyko jest większe w przypadku polisy bezterminowej (dożywotniej).
  • System ratalny płacenia składek. Można je opłacać co miesiąc, kwartał, pół roku lub raz w roku. Jednorazowa kwota do wydania jest wyższa, ale w końcowym podsumowaniu wydatków będzie to b. opłacalne.
  • Suma ubezpieczenia – powinna być dostosowana do potrzeb osoby, którą uposażymy w naszym ubezpieczeniu. Nie powinna być za wysoka, jeśli nie chcemy płacić zbyt wysokiej składki.
  • Dodatki. Np. ubezpieczenie z tytułu prowadzenia ciąży dla kobiet lub dokupienie ubezpieczenia OC w życiu prywatnym.
  • Funkcja ochronna, oszczędnościowa lub 2w1 – w zależności od tego, czy chcemy dla siebie lub bliskich zbierać kapitał, czy zależy nam tylko na ubezpieczeniu na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń.

 To najważniejsze czynniki. Zawsze możecie zapytać swojego agenta ubezpieczeniowego, w jaki sposób możecie jeszcze wpłynąć na cenę ubezpieczenia – agentowi powinno zależeć na zdobyciu dobrego klienta, więc pewnie chętnie odpowie na Wasze pytanie. Kto pyta, nie błądzi 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s