Jak oszczędzać…na dziecku?

Już widzę te krytyczne spojrzenia 😛 Bo jak można oszczędzać na dziecku?! Ano można, to wcale nie znaczy, że dziecku czegokolwiek będzie brakowało. Będzie miało wszystko, czego potrzebuje, a rodzice po prostu nie zbankrutują i nie będą musieli sobie odmawiać jakiś przyjemności – czy dodatkowych zakupów dla dziecka, które można by zrobić za zaoszczędzone pieniądze.

Nie kupuj małemu dziecku drogich, firmowych ubrań. Maluch z nich szybko wyrośnie, a Ty nie sprzedasz ich za podobną cenę, ponieważ ludzie wolą iść na wyprzedaż lub do lumpeksu, gdzie mogą dostać bardzo dobre ubrania o wiele taniej w porównaniu do kupowania z drugiej ręki. Dziecku nie robi różnicy, jaką metkę ma jego ubranie. Szybko urośnie, będzie potrzebowało nowych ubrań i pieniądze wydane na markowe ciuchy pójdą w błoto. Też może nosić ubranka z second handu – co w tym złego? Po wypraniu są jak nowe, świeże i pachnące.

Kupuj przez neta. Nawet takie rzeczy, jak pieluchy – oszczędność może być taka, że będzie opłacalne ich dostarczenie przez kuriera do domu. Opłaca się kupować w większych paczkach lub w małych hurtowniach, które sprzedają również różne rzeczy klientom prywatnym, nie tylko firmom.

Przygotujcie sami zdrowe posiłki. Słoiczki dla dzieci są dobrej jakości i zdrowe, ale drogie – za taką kwotę z naturalnych produktów można przyrządzić samemu więcej jedzenia.

Gazetki z promocjami to codzienna lektura. Jednak nawet za nim coś kupisz w sklepie, np. zabawkę dla dziecka, sprawdź w sieci cenę. Z dostawą może być niższa.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s