Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Dzisiaj krótki poradnik na temat tego, jak się przygotować do wyboru najlepszego ubezpieczenia na życie dla siebie i rodziny. Postaram się w kilku punktach zwięźle i jasno przedstawić to, na co zwrócić uwagę, żeby się dobrze ubezpieczyć. 🙂 Nie rozwijam tematów, bo jestem przekonany, że w następnych postach będę o nich jeszcze pisał szerzej.

  1. Jaki chcesz mieć zakres ubezpieczenia? Podstawowe ubezpieczenie na życie zapewnia wypłatę odszkodowania Twojej rodzinie na wypadek Twojej śmierci. Poza tym możesz dobrać do tego ubezpieczenie zdrowotne, NNW, z posagiem dla dzieci, na wypadek poważnego zachorowania…Dużo jest dodatkowych opcji, jeśli chodzi o umowy ubezpieczeń, więc trzeba z rodziną przeanalizować, czego właściwie oczekujemy, kiedy przydałaby się nam wypłata odszkodowania, czy chcemy być tylko chronieni, czy chcemy też oszczędzać 🙂
  2. Ile pieniędzy Twoja rodzina potrzebuje do godnego życia? Trzeba wybrać właściwą sumę odszkodowania, aby niepotrzebnie nie zawyżać składki.
  3. Czy chcesz, żeby Twoje dzieci otrzymały po osiągnięciu pełnoletności wypłatę kapitału? Czy sam chcesz dostać taki na emeryturze? Zainteresuj się ubezpieczeniem z posagiem dla dzieci lub ubezpieczeniem z funduszem kapitałowym.
  4. Zastanów się, u którego ubezpieczyciela będziesz mógł dostać zniżkę z tytułu np. posiadania u niego innej polisy, a który naliczy Ci większą zwyżkę np. ze względu na wiek.
  5. Skorzystaj z zamieszczonego w sieci rankingu ubezpieczenia, który bierze pod uwagę jak najwięcej kategorii. Możesz również skorzystać z porównywarki ubezpieczeń online. Pierwsze narzędzie sprawdza wiarygodność ubezpieczycieli, drugie pomaga w wyborze taniej i dobrej polisy.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s