Ubezpieczenie NNW w szkole nie jest ubezpieczeniem na życie!

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest ubezpieczeniem na życie! A taka polisa NNW jest najczęściej oferowana rodzicom uczniów w szkołach! Niestety nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z tego, że w szkole ich pociecha nie jest ubezpieczona na życie, a tylko na wypadek skutków nieszczęśliwych wypadków. Co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniu NNW w szkole?

Rodzice często zgadzają się na kupienie ubezpieczenia NNW w szkole, bo jest tanie i nie trzeba się już o nic martwić. Akurat 😛 Szkoda tylko, że ci rodzice nie proszą o przedstawienie umowy ubezpieczenia, żeby wiedzieć, na wypadek dokładnie jakich zdarzeń ich pociecha jest ubezpieczona. Później następują nieprzyjemne niespodzianki.

Kiedy rodzice stoją przed pytaniem, jakie ubezpieczenie na życie wybrać dla swojego dziecka, pewnie od razu przychodzi im na myśl to, że ubezpieczą dziecko w szkole. Tymczasem, jak pisałem we wstępie – ubezpieczenie NNW =/= ubezpieczenie na życie, chociaż należą do kategorii ubezpieczeń osobowych. Podstawowe ubezpieczenie na życie chroni finansowo osobę uposażoną na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej, a polisa NNW jest umową dodatkową do tego wariantu. Zapewnia wypłatę świadczenia na skutek następstw nieszczęśliwych wypadków, co może pokryć koszty leczenia i rehabilitacji.

Jednak ubezpieczenie NNW też zawiera listę wyłączeń. Nie dostanie się żadnych pieniędzy z tytułu szkody, jeśli powstała ona w wyniku:

  • usiłowania lub popełnienia przestępstwa,
  • udziału w bójce,
  •  prowadzenia pojazdu bez odpowiednich uprawnień,
  • wyczynowego uprawiania sportu.

To tylko przykładowe wyłączenia odpowiedzialności.

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać? Można ubezpieczyć dziecko w szkole (mam tu na myśli NNW), a oprócz tego zapewnić mu indywidualne ubezpieczenie na życie lub objąć je ochroną w swoim ubezpieczeniu, aby było kompleksowo chronione 🙂 Ochronę życia i zdrowia dziecka i rodziców zapewniają też ubezpieczenia na życie z posagiem o funkcji ochronno-oszczędnościowej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s