Gdzie mogą dorabiać studenci?

Zbliża się nieuchronnymi krokami rok akademicki – dla studentów oznacza to powrót na studia, ale również szukanie dodatkowej pracy, jeśli studenci chcą mieć dodatkowe pieniądze na swoje wydatki. To nieprawda, że w raz z końcem lata kończą się pracę sezonowe i trudniej dostać dobrą dorywczą pracę. Gdzie można dorobić sobie trochę kasy na studia?

Korepetycje. Aktualne cały rok – no może nie na wakacjach 🙂 Chyba że ktoś przygotowuje się do egzaminów dodatkowych. Jeśli ktoś czuje się kompetentny w jakimś przedmiocie, może pomagać uczniom na każdym etapie edukacji i studentom ze studiów licencjackich lub magisterskich. Oczywiście ceny takich korepetycji u studentów są tańsze niż korepetycje u nauczycieli, ale i tak można sobie dobrze dorobić. Wystarczy się ogłosić w sieci – np. w jakiejś grupie na FB – lub popytać u znajomych, czy nie znają kogoś, kto potrzebowałby korków.

Barman, kelnerka, pizza man – tutaj generalnie można pracować również w późnych godzinach nocnych, więc trzeba się zastanowić nad tym, czy da się pogodzić swoje z studia z kilkugodzinną – co najmniej – pracą w nocy. Pizzerie też nie zamykają się o 22, a ludzie głodnieją o różnych porach 🙂

Zlecenia przez Internet. Tutaj możesz znaleźć coś odpowiadającego swoim studiom. Osoby z kierunków humanistycznych mogą pisać różne teksty na zlecenie i robić to zdalnie, studenci kierunków informatycznych w domu mogą tworzyć strony internetowe i wykonywać inne zadania. Oprócz tego można znaleźć różne zadania typowe dla uczniów i studentów na różnych platformach, gdzie zbiera się za nie punkty, a po uzbieraniu konkretnej sumy zostaje zlecona wypłata pieniędzy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s