Jak się mniej stresować?

“Nie przejmuj się” to chyba najgorsza porada, a raczej pseudoporada, jaką można usłyszeć od kogoś. No bo Ty się wkurzasz, irytujesz, doświadczasz uczucia, kiedy w Tobie tkwi jakiś niepokój, poirytowanie, przejęcie, nie możesz się tego za nic pozbyć ani wyrzucić tego z głowy, a w dodatku od kogoś słyszysz, że masz się nie przejmować? Przecież to może zadziałać w odwrotną stronę, zwłaszcza kiedy ciśnienie nam się pogarsza w związku z opadem atmosferycznym i mamy złe samopoczucie…Chciałoby się krzyknąć? Może na kogoś? Tak bardzo, że przekroczymy barierę dźwięku? Dlatego lepiej się dowiedzieć, jak się mniej stresować – tak po prostu dla zdrowia.

Stres wpływa źle nie tylko na serce, żołądek, ale nawet na układ kostny i skórę. Złość piękności szkodzi – nie tylko 😛 Szczegółów lepiej nie znać, bo można się przerazić, co się z nami dzieje, kiedy wkurzy nas jakiś burak, z którego najchętniej wycisnęlibyśmy pyszny sok…

Jeżeli dużo się stresujesz, nie myśl o soku z buraków, ale pomyśl o kupieniu ziołowej herbaty: melisy, lipy, albo mięty. Na rynku są dostępne mieszanki np. z pomarańczą, więc nie gadaj, że melisa Ci nie smakuje, bo masz różne smakowe wyjścia z tej sytuacji.

Istnieje także łańcuszek:

ostropest plamisty —-> zmniejszenie ilości toksyn w organizmie —-> większa odporność na stres

Ponoć udowodniony naukowo, ale nie wiem, czy przez amerykańskich naukowców.

Po pracy możesz się odstresować przez aktywność fizyczną – pobiegaj, popływaj, poćwicz w domu. Wysiłek fizyczny pomaga rozładować napięcie, pozbyć się negatywnych emocji. Jak się już zmęczysz jak pies na szalonym polowaniu – wskocz do wanny, aby pozbyć się resztek napięcia.

Zawsze też możesz kupić rzutki, wydrukować zdjęcie osoby, która Ci podpadła, i rzucać w tarczę tyle, ile Ci się podoba. Niestety nie znam się na tajnikach voodoo – ale kto wie, może się zapoznam?

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s