Jak zapewnić przyszłość swojej córce?

Kiedy powinniśmy myśleć o przyszłości naszych dzieci? Dla rodziców odpowiedź jest oczywista, bo w ogóle takiego pytanie nie ma. Przyszłość zaczyna się momentu w którym dowiadujemy się, że będziemy mieć dziecko. Od tej chwili wszystkie plany uwzględniają obecność córki czy syna. Nie możemy wyjść na piwo bo mamy małe dziecko. Nie możemy kupić sobie nowej bluzki bo trzeba wydać na plecak dla dziecka. Ciągle trzeba oszczędzać na przyszłość. Ok może trochę strasznie to ująłem, ale ogólnie rzecz biorąc dziecko jest dla nas najważniejsze i faktycznie zawsze się z nim liczymy.

Jako, że nigdy nie wiemy co nas czeka postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i już teraz pomyśleć o finansowym zabezpieczeniu. Nie mam pojęcia czy za 10 lat nie stracę pracy i będzie nam ciężko w ogóle się utrzymać. Postanowiłem wykupić ubezpieczenie dla dzieci. Monika jeszcze nawet nie jest tego świadoma, ale chciałbym żeby w przyszłości poszła na studia. Naturalnie nie będę jej do niczego zmuszał i jeśli wybierze inną drogę, w pełni ją poprę. Aczkolwiek fajnie by było posiadać swojaki fundusz inwestycyjny, który pomoże jej w przyszłości kontynuować naukę lub założyć własną rodzinę. Mam nadzieję, że dożyje do tego czasu, jednak gdyby przez jakieś nieszczęśliwe zdarzenie tak się nie stało, chcę mieć pewność, że da sobie radę w życiu.

To niesamowite ile małe dziecko potrafi zmienić w życiu człowieka. Jako młode osoby myślimy głównie o sobie i mamy w planach założenie rodziny, ale nie zdajemy sobie sprawy jak to wpływa na nasze życie. Od momentu urodzenia się Moniki to nie ja jestem najważniejszy tylko ona jest wyznacznikiem moim i Beaty. Nasze małe słoneczko tworzy nasze szczęście.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s